RQ73C2B549KBTD
Mfr.Part #
RQ73C2B549KBTD
Description
RES 549 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Resistance :
549 kOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RQ73C2B549KBTD
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK